Červen 15, 2017

Co je Zápočet z byznysu a jak funguje?

Už víš PROČ jsme vytvořili Zápočet z byznysu. Je nám jasné, že když už víš proč, bude Tě také zajímat, co od našeho Zápočtu z byznysu můžeš čekat. Jinými slovy, jak to celé funguje a co je jeho náplní. V našem Zápočtu z byznysu kombinujeme 3 hlavní úrovně spolupráce.

Víme, že každý je jiný, proto volíme individuální přístup. Nejprve zjisti, co která úrovneň spolupráce obnáší a následně můžeme společně probrat, která by pro Tebe byla ideální. Zápočet z byznysu je natolik flexibilní, že se dá snadno napasovat na školní rozvrh včetně tvých dalších koníčků. Zároveň můžeš plynule přecházet z jedné úrovně spolupráce do druhé.

Stáž

Velice oblíbená varianta, jak začít s naším Zápočtem. Už Ti dává smysl naše PROČ, ztotožňuješ se s jeho podstatnou částí a vidíš věci podobně. Zároveň si rád prověříš, jak reálně Ti náš Zápočet z byznysu může pomoci. Jak to uděláš? Jednoduše se s námi propojíš a domluvíme se na mentoringu formou Stáže. Účastníci Stáže nejvíce oceňují její dobrovolnost, nízkou časovou náročnost a víceoborové využití v praxi. Je jedno, jestli po škole budeš ekonom, ajťák, sociolog, psycholog, učitel, úředník, manažer nebo třeba startupista. Stáž Ti poskytne obecně přenositelné schopnosti a dovednosti v oblasti komunikace, finanční gramotnosti, prezentace, psychologie, vedení lidí aj., podle toho, v čem na sobě chceš zamakat. Pokud chceš umět dělat dobrý dojem, tedy zlepšit se v oblasti, která má

dle našich zkušeností 30% vliv na tvoji budoucí kariéru, tady se můžeš najít. Velmi rychle pocítíš náskok, který získáš před ostatními vrstevníky, konkurenty i kolegy. Díky naší komunitě a kontaktům Tě také budeme moci propojit s lidmi, kteří Ti pomohou ve tvé budoucí kariéře. Tím podpoříme oblast, která má největší 60% vliv na Tvůj úspěch v kariéře.

Ve Stáži Ti individuální mentoring a týmové workshopy zaberou cca. 3 hodiny týdně. Spolupráce na úrovni Stáže je oboustranně nezávazná. Trvá tak dlouho, dokud jasně vidíme, že to, co probíráme, přispívá k Tvému osobnímu nebo budoucímu kariérnímu růstu. Není tu žádná pracovní smlouva a také si nic nevyděláš. Je to především o vzdělávání a tréninku. Okruhy a témata Stáže upravujeme na míru každému účastníkovi na základě dohody.

Možná si v tuto chvíli říkáš, proč Stáž děláme? Co z toho máme? Pojďme si to říci:

  1. Zjistili jsme, že čím lépe nás ve Stáži poznáš, tím vědoměji se budeš moci rozhodnout o svém případném zapojení do reálné praxe formou obchodní spolupráce. To bude záležet na naší vzájemné dohodě. V obchodní spolupráci si nejen vyděláš, ale současně tím přispěješ ke zvýšení obratu naší firmy. Z toho vyplývá následný finanční efekt založený známém principu WIN-WIN.
  2. Ta část účastníků Stáže, která nepokračuje do obchodní spolupráce, nám pomáhá budovat komunitu lidí, kterým náš projekt dává smysl. Vážíme si každého účastíka Stáže a o to více jsme vděční, pokud mu spolupráce s námi dala takovou přidanou hodnotu, že náš projekt může dále doporučit. To považujeme za větší hodnotu než „okamžité“ peníze. Dodejme, že finanční efekty jsou zde patrné také, ale nepřímo a v delším časovém horizontu.

Obchod

Pojďme rovnou do reálné praxe. Nabyté informace a dovednosti ze Stáže můžeš efektivně využít a zároveň si vydělat i nějakou tu korunu. Díky tomu, že jsme již byli v kontaktu a Ty víš, co Tě čeká, můžeš se vrhnout směle do akce. V rámci obchodní spolupráce jednáš s reálnými klienty. Konzultuješ s nimi jejich životní přání, cíle a potřeby a ukazuješ, jak si je mohou splnit prostřednictvím služeb a programů na finančním trhu. Tvoříš jim rezervy formou investic, zajišťuješ je pro případ nepříznivých událostí, pomůžeš jim splnit sen o bydlení a mnoho dalšího.

My pro Tebe vytvoříme bezpečné pracovní prostředí, kde budeš mít jistotu kvalitního systému, kterým Tě postupně budeme provázet. Jako mentoři Ti poskytneme naše léty prověřené know-how, abys měl k dispozici všechny potřebné informace, materiály a pomáháme ti pracovat co nejefektivněji. Náplň obchodní spolupráce se v čase vyvíjí a mění. Kromě klientů na řadu přichází jednáních s obchodními partnery, manažerská praxe, leadership, řešení strategie v podnikání atd. Kam až to dotáhneš, je jen na Tobě.

Komunita

Jedná se o spolupráci při budování naší online a offline komunity. Všude kolem sebe vidíme, že právě nastala doba komunitní. Dříve byly jen offline komunity, ale dnes je vše umocněno online. Existují celosvětové sociální sítě, kde se komunity tvoří a lidé se sdružují. Dalo by se říci, že kdo nemá kolem sebe vybudovanou silnou podporující komunitu, ztrácí kontakt se špičkou. Proto zde máme možnost spolupráce pro všechny, kterým se náš Zápočet z byznysu líbí.

Můžeš, ale ani nemusíš projít Stáží a Obchodem. Možná jen sdílíš naše lidské a byznysové hodnoty. Možná Ti jen dává smysl naše Proč, Jak a Co děláme a chceš nás podpořit. Pokud je to tak, moc si toho vážíme. V takovém případě pro Tebe máme připravený systém bonusů, kterými Tě rádi odměníme. Pokud Ti stípko z vejšky nestačí, tady můžeš mít další.

Zápočet z Byznysu: Tušíš, že titul ti úspěch nezajistí?

x